Największe inwestycyjne w regionie lubuskim

40 miast plus 2 wojewódzkie, a wszystko, co tworzy okolicę Gorzowa Wielkopolskiego i Zielonej Góry, to piękne województwo lubuskie. Bliskość granicy z Niemcami, strefy przemysłowe, dobrze rozbudowane sieci komunikacyjne i atrakcyjne turystycznie tereny to recepta na idealne miejsce inwestycyjne.
Województwo lubuskie położone jest w zachodniej części Polski. Ten niewielki region, liczący nieco ponad milion mieszkańców, ma jednak wiele ukrytych skarbów. Przekonali się o tym Ci, którzy postanowili zainwestować w Ziemię lubuską i założyli tu swój biznes.

Rozwój to podstawa.

W ciągu 10 lat w lubuskim powstało 12 tysięcy nowych firm. Od dużych korporacji po małe rodzinne przedsiębiorstwa. Nie mały wpływ na to miało wstąpienie Polski do Unii Europejskiej. Świetna sieć komunikacji drogowej, kolejowej ale i wodnej, 14 przejść granicznych z Niemcami to dobry grunt na rozwój przemysłu i transportu. Stąd też strefy przemysłowe, jak Kostrzyńsko-Słubickia Specjalna Strefa Ekonomiczna, liczne firmy transportowo-spedycyjne, przedsiębiorstwa deweloperskie, ale również obiekty turystyczne i rekreacyjne. Włodarze województwa dbają też o kapitał ludzki regularnie inwestując w uczelnie wyższe, szkoły średnie i zawodowe. Jedną z największych inwestycji ostatnich lat był program pod hasłem „szerokopasmowe lubuskie”. W ramach tego projektu powstało 1500 km lini światłowodowych, dostarczających szybki internet do ponad 350 miejscowości. Powstały i zostały wyremontowane także liczne drogi, z których najważniejsze to S3 i autostrada A12.

Plany na przyszłość.

Duże projekty deweloperskie w Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim czy nawet w Międzyrzeczu oraz Sulechowie raczej nikogo nie dziwią. Na nowe mieszkania wciąż czeka wielu młodych ludzi. Zaplanowano również powstanie i rozbudowanie kilku centrów handlowych. Jedną z ciekawszych inwestycji jest biogazownia na terenie gminy Rypin. Województwo planuje szereg inwestycji związanych ze sportem i rekreacją: budowa aquaparku w Nowej Soli, budowy i renowacje boisk w wielu mniejszych miejscowościach, jak Lubiechnia Wielka, Murzynowo czy Bobrowicach. Powstaną i zostaną odrestaurowane biblioteki

doxycycline online

, między innymi w Zielonej Górze, Babimoście oraz Kłodawie. W planie są oczywiście również dalsze remonty i budowy dróg. Najwazniejsze społecznie inwestycje dotyczą jednak ochrony zdrowia. Wiele szpitali otrzymało środki na ulepszanie swoich placówek. W Gorzowie Wielkopolskim zostanie zbudowana baza lotniczego pogotowia ratunkowego

buy cheap kamagra online

, przebudowie ulegną ambulatorium chirurgiczne w Zielonej Górze i bloki operacyjne w Żarach i Nowej Soli.

Od 10-20 lat województwo lubuskie prężnie się rozwija. Otwarte granice wprowadziły do Polski nowinki z zachodu. Ludzie zapragnęli nowoczesności i postanowili po nią sięgnąć. Choć bezrobocie spadło znacząco w ostatnich dekadach, na rynku lubuskiego nadal jest miejsce na nowe, ciekawe przedsięwzięcia. Warto więc zainwestować i przekonać się, że lubuskie warte jest zachodu.